Kategoriler
İnceleme

İOİ-GAME İncelemesi – Oyun oynayarak kripto para kazan.

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Bugün inceleme yazımın konusu ioi-game isimli proje olacak.

”Life is a Game” yani hayat bir oyundur, sloganı ile ortaya çıkan ve kripto para ile trade yapmayı oyunlaştıran farklı ve eğlenceli bir proje.

Kripto para dünyasındaki en büyük problemlerden bir tanesi; öğrenim süreçlerinin karışıklığıdır. Şuan piyasanın içerisine dahil olan 1 kişiye karşılık neredeyse dahil olmak isteyen fakat süreç karışıklığı nedeni ile dahil olamayan 3 kişi vardır. Potansiyel pazarın içerisine dahil olabilecek fakat şuanda pazarın dışarısında olan kitlelere yönelik özel çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden ioi-game projesini kripto para dünyası için oldukça faydalı bulduğumu söyleyebilirim.

Yarışarak kazanın

Platforma giriş yaptığınız zaman çeşitli yarış seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Herhangi bir para yatırmadan deneme amacı ile ücretsiz yarışlara katılarak TRX kazanabilirsiniz.

Ücretsiz yarış her 3 dakikada bir başlıyor. Yarışı kazanan 2 TRX token kazanıyor. Daha büyük yarışlara katılmak içinse TRX bakiyesine ihtyicanız olacak. Yarım saatllik, saatlik, günlük gibi çeşitli yarış seçenekleri bulunuyor.

Peki nasıl yarışıyoruz?

Yarışmak için aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere bir altcoin sepeti hazırlıyorsunuz. Yarış süresince seçmiş olduğunuz kripto paraların sergilediği performansa göre aracınızda yarışta performans sergiliyor. Dereceye girmesi durumunda ödül havuzundaki tokenleri kazanıyorsunuz.

Siteye kayıt olduktan sonra ücretsiz yarışa katılıp, yarışların mantığını kavrayabilir ve sonrasında daha büyük yarışlara katılabilirsiniz.

Eğlenceli Stake Sistemi

Stake yani elinizdeki kriptoparayı belirli bir süreliğine akıllı kontratlarda kilitleyerek daha fazla token elde etmektir. Pek çok projenin stake sistemi olmasına rağmen karışık olması nedeni ile insanlar bunu kullanamıyor. ioi-game ise stake sistemini eğlenceli ve anlaşılabilir hale getirmiş. Elinizdeki ioi tokenleri ile kendinize araç alıyorsunuz. Ve bu araçlar üzerinden pasif gelir yani stake geliri almaya başlıyorsunuz.

Ayna Trade Yapmak

Blockchain sunduğu şeffaflık ve güvenilirlik sayesinde veri doğrulama konusundaki soru işaratlerini ortadan kaldırıyor. Böylece yakın zamanda adını sıkça duyacağımız ”Ayna Trade” kavramı ile karışacağız. Bu kavramı kısaca özetlemek gerekirse; başarılı bir trader yaptığı tüm işlemler blockchainde kayıt edilir. Böylece onun başarılı bir trader olduğu konusuna su götürmez bir şekilde ikna oluruz. Yapmış olduğu tüm trade işlemlerini başka traderlerde taklit etmek isteyebilir. Fakat bunun için yüksek online süresi ve sürekli takip getirir. Fakat akıllı kontratlar bize aslında bu işlemleri otomatik bir hale getirmemizde yardımcı olabilir. ioi-game üzerinde başarılı yarışcılar, diğer tradeler tarafından taklit edilebilir. Sermayesi olmayan traderler ise ücretsiz yarışlara katılarak kendisini ispatlayabilir ve takipçi kazanabilir.

Genel Değerlendirme: Projenin whitepaper sayfasını okudum ve web sitesi üzerinden biraz yarış yaptım. İnsanlara birşeyler öğretmek ve pazarın dışarısında bulunan farklı kullanıcı tiplerini çekmek için oyunlaştırılmış projelerin ekosisteme olumlu katkıları olabilir. Bu tarz projeler özellikle popüler youtube oyun kanalları üzerinden pazarlanırsa, piyasaya yeni genç oyuncular kazandıracaktır. Eleştirdiğim yön ise web syafasının farklı dillerde desteğinin olmaması. Bu yüzden İngilizcesi kıt biri olarak incelerken o kadarda çabuk öğrenemediğimi itiraf etmeliyim.

Daha fazla bilgi;

ioi-game hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:

WEB SİTESİ: https://ioi-game.com/
TELEGRAM: https://t.me/IOIGAME
FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/1337238566451914
TWITTER: https://twitter.com/IOI_Game
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCsTeWAlQBKErsyYYy31WfVQ
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ioigame/
REDDIT : https://www.reddit.com/r/IOI_GAME/


İletişim Bilgilerim
Yazar: İlletyus
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2801584

“İOİ-GAME İncelemesi – Oyun oynayarak kripto para kazan.” için 4 yanıt

Hiç bir yarışı kazanamadım. 2 TRX için saatlerce uğraştım. 36 kişi yarışıyor bunların içierisinden birinci geleceksinde 2 TRX kazanacakınız. 2 TRX = 0.20 TL ediyor.

Telefon ile giriş yapılmıyor. Sadece PC üzerinden giriş yapabilirsiniz. Fikir güzel ama tutacağını sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir