Kategoriler
Blog

Brave Browser Para Kazanma

Brave Browser Para Kazanma

1.) Reklam izleyerek para kazanma

Şuan mevcut İnternet Reklamcılığı Google’ın tekelinde desek yeri var. Ve Google’ın paylaşım şekli şu şekilde; Reklam verenlerden kazandığı paranın %40’ını yayıncılara (Web sitesi sahipleri, youtube yayıncıları..) ödüyor. Brave ise daha farklı bir yaklaşımla geliyor. Reklam verenlerden alınan paraların %70’i yayıncılara %15’ise reklamları izleyen kişilere dağıtılıyor. Brave ekibi ortalama bir içerik tüketicisinin yıllık 70 USD değerinde reklam izleyerek bat kazanacağını tahmin ediyor. Tabi ki reklamları görüp görmemek sizin tercihinize kalmış olacak. İsterse reklamsız İnternet’in tadını çıkarın, isterseniz ilgi alanlarınıza göre reklam görüntüleyin ve bunların karşılığında BAT token kazanın.

2.Yayıncı Olarak Para Kazanma

İçeriklerinizi yayınladığınız web sitesi ile brave’ye yayıncı olarak kayıt olup reklam yayınlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

3.)Bağış Alarak Para Kazanma

Youtube yayıncıları,blog yazarları,web sitesi sahipleri, twich kullanıcıları, vikipedia yazarları ve diğer sosyal medya fenomenleri… Brave browseri hesaplarınızla ilişkilendirdikten sonra diğer Brave browser kullanıcılarından BAT token ile tek tıklama ile bağış alabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere Brave tarayıcınız ile twitterı ziyaret ettiğiniz zaman BAT logosunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak bu kullanıcılara doğrudan bağış gönderebilir yada bağış alabilirsiniz. Twich, Vikipedia,Youtube, Reddit, İnstagram, Twitter, Facebook gibi dünyadaki en popüler sosyal medyaları desteklemektedir.

Yukarıdaki görseli Türkiye’deki popüler bir Youtube kanalı olan evrim ağacı videosundan alıntıladım. Görselde göreceğiniz üzere bir yayıncının BAT ile bağış alıp almadığını anlamak için ziyaret ettiğiniz sayfadaki tarayıcı çubuğunun sağ tarafındaki BAT logosuna dikkat edin. Doğrulama işareti varsa bu yayıncı BAT entegrasyonu yapmış ve bağış kabul ediyor demektir. Yine aynı mantıkla diğer platformlardaki kişi ve yayıncıların profillerini Brave tarayıcı ile ziyaret ettiğinizde BAT logosu görünür. Doğrulama işareti varsa bu kullanıcı BAT ödüllerini aktif etmiş ve BAT gönderimine musait demektir.

4.Arkadaşlarınıza Tavsiye Ederek BAT token kazanınReferans ödülleri ile referans kodunuzu arkadaşlarınız ile paylaşarak indirme başına 5 USD kazanabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir